Môže sa zápal močovej rúry dostať až k vaječníkom?

anavka4
15. máj 2022

Ahojte, uz 3 tyzden pocitujem diskomfort v mocovych cestach. Ked som bola u urologa mala som ms, tak mi neurobili kultivaciu. Beriem momentalne uz tyzden macmiror, pri moceni ma uz nepali ale citim palenie v podbrusku akoby v lavom vajenciku. Moze to mat suvis so zapalom mocovych ? Pred mesiacom som mala kultivacie u gyn. mykoplqzmy, ureo atd nemam.

emalka
15. máj 2022

tie dva systemy niesu prepojene, takze nie. Co to skor moze byt je ze si bud citis mechur alebo to zaslo az do obličiek.

michaelam2
15. máj 2022

@anavka4 mohlo by to byt ono ak by to bolo sposobene bakteriou, aj ja som to tak mala

anavka4
autor
15. máj 2022

@michaelam2 a akou bakteriou si mala ?

michaelam2
15. máj 2022

@anavka4 enterococus faecalis

anavka4
autor
15. máj 2022

@michaelam2 aj ja ju mam pravdepodobne lebo som ju mala aj pred mesiacom, dali ti na nu atb alebo co pomohlo ?

michaelam2
15. máj 2022

@anavka4 ano dala mi atb aj obvodna a aj gynekologicka mi dala vaginalne tablety lebo mi to nasli aj tam aj tam…na chvilu to pomohlo ale zas sa mi to vratilo…aspon myslim ze je to ono, aj ked zatial som u doktorky znovu nebola

terezia323
15. máj 2022

@anavka4 môžeš si baktériu zaviesť aj do pošvy. Hlave pri nesprávnom utieraní po toalete. Enterococa si si tam zaviedla z konečníka.

anavka4
autor
15. máj 2022

@michaelam2 a nevies ake vaginalne tabletky to boli ?

michaelam2
15. máj 2022

@anavka4 prvykrat macmiror, potom druhykrat este polygynax …medzitym probiotika

ailiba
15. máj 2022

@anavka4 zapal sa moze preniest dalej.