Môže lekár počas kontrakcií otvárať krčok rukou, aby išiel pôrod rýchlejšie?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Lekár vyšetroval vždy počas kontrakcie a trval na tom, že to musí byť počas nej. Mimo kontrakcie nechcel.

Môže lekár počas kontrakcie otvárať krčok rukou, aby išiel pôrod rýchlejšie?

Trval by pôrod dlhšie keby to robí mimo kontrakcie a bez tých bolestí?

Posledné vyšetrenie pred tlačenim bolo veľmi rýchle a bezbolestné.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas kontrakcie Vás vyšetroval preto, aby vedel, či sa hlavička počas kontrakcie pekne tlačí smerom dolu a tiež či nie je bránka pri kontrakcii tuhá. Prirodzene Vás vyšetrenie bolelo. Pri kontrakcii sa totiž bránka otvára a dieťatko sa tláčí von.

Pri zájdenej bránke už nemá čo bolieť, pociťujete už len tlaky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník