Môže ma OHSS obísť, keď si pichám Clexane?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

mám práve stimuláciu s Dipherilene a Meriofret Kit zatiaľ 150, pichám si aj Clexane.

Chcem sa vás spýtať kedy môže u mňa byť riziko OHSS?

Viem, že je to individuálne ale myslíte si, že keď si pichám Clexane, tak môže ma OHSS obísť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Clexane neslúži ako prevencia vzniku OHSS. Máte ho ordinovaný vrámci liečby sterility ako prevenciu trombembolizmu.

Počas liečby by ste mali byť pravidelne sledovaná a hormonálne dávky by mali byť nastavené individuálne. Ak by sa u Vás vyskytol OHSS, ošetrujúci lekár Vás poučí ako v takom prípade postupovať. Predpovedať či vznikne sa nedá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník