Môže mať štvorročná dcérka začervenanie a výtok po antibiotikách?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

štvorročná dcéra bola chorá. Mala kašeľ, zvýšenú teplotu, plné dutiny. Brala Amoksiklav. Je týždeň od ich užívania a dnes som spozorovala slabý výtok (resp. skôr mala okolie veľkých pyskov od výtoku) plus začervenanie.

Nesťažovala sa mi ani na svrbenie, pálenie, štípanie. Prášok som nemenila.

Môže to súvisieť s antibiotikami?

Aké probiotiká jej mám kúpiť?

Je nutná návšteva detského gynekológa?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o dieťa, je potrebné vyhľadať detského gynekológa. Neprináleží sa mi k jej ťažkostiam vyjadrovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník