Môže menštruácia po núdzovej antikoncepcii meškať?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, užila som tabletku po a ako som ju užila, o 4 dni sa mi dostavilo krvácanie, je to zrejme vedľajší účinok. Mala som ho 7 dní, ako menštruácia... a podľa normálneho cyklu som mala mať menštruáciu 21. 1., čiže včera. No už 2 dni ma bolí brucho a chrbát, ako keby ju mám dostať, ale stále nič. Mám celkom strach.

Môže ísť o tehotenstvo alebo je to iba spôsobene tabletkou?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

urgentná antikoncepcia "rozhádže" cyklus. Za posledné krvácanie považujte to, ktoré sa dostavilo po užití tablety. Menzes by sa mal dostaviť teda neskôr ako by ste ho očakávali normálne. Nedá sa to však jednoznačne predpovedať. Pokiaľ by menzes neprichádzal ani v termíne vypočítanom po krvácaní, ktoré bolo po užití tablety, tak si zrealizujte tehotenský test a vyhľadajte amulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník