Môže mi Enterococcus faecalis spôsobovať bolesti v podbrušku?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

tak nakoniec mi v moči zistili baktériu Enterococcus faecalis.

Môžu mi bolesť v podbrušku, už aj hnačku, spôsobovať táto baktéria?

Dostala som atb Medoclav ale nemám pocit, že by sa to zlepšovalo, práve naopak. Mám pocit, že to je horšie a keď som googlila, tak mi až zle prišlo, že to riadna hnusoba a ťažko sa toho zbaviť. Môže to súvisieť s tými zlými výsledkami z cytológie zo steru HPV. Doktorka povedala, že jednotka to nie je, že to je hraničné.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ máte uroinfekt, podbruško Vás bolieť môže. Ide o sprievodný symptóm.

Za hnačku daná baktéria ale nemôže. Hnačku máte pravdepodobne z užívania antibiotík. Súbežne užívajte probiotiká (napríklad Hylak). Antibiotiká ale je potrebné doužívať.

Výsledok cytológie a HPV infekcia s Enterokokom nesúvisia. Ide o dve rôzne veci.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník