Môže mi meškať menštruácia kvôli Clexane?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

od 30. 12. do 13. 1. som si pichala Clexane. Kvôli podozreniu na trombózu. Nepotvrdila sa.

A moja otázka znie, môže mi meškať menštruácia pre Clexane?

Mam také bodavé bolesti, ale v strede podbruška. Predtým ma pred menštruáciou bolel buď ľavý alebo pravý vaječník. Test som si nerobila, keďže sa nám dlhšiu dobu nedarí. Dieťa už mám, tak to neriešim.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

menzes nemešká v dôsledku užívania Clexanu. Príčina bude iná.

Skúste tehotenstvo predsa len vylúčiť. Ak by bol test negatívny a menzes by meškal viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník