Môže mi nový gynekológ urobiť ster na cytológiu?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

pred asi dvomi mesiacmi som mala nejasný výsledok z cytológie. Kázali mi kúpiť Deflagyn. Bol tam aj zápal a doktor mi predpísal Polygynax. Vybrala som 6 tabletiek a začala dávať Deflagyn. Teraz pociťujem bolesti v podbrušku a v oblasti krížov. Mám aj výtoky, čo som pred tým nemávala. Niekedy je to výtok s krvou. Mám ešte 6 tabletiek Polygynaxu.

Môžem užívať Polygynax a Deflagyn zároveň?

Momentálne riešim zmenu gynekológa.

Môže mi nový gynekológ urobiť teraz ster na cytológiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne tam prebieha zápal. Bolo by istejšie odobrať kultiváciu a liečiť cielene podľa výsledkov citlivosti.

Čo sa týka opakovaného steru, záleží od výsledku a doporučenia. Je ho možné zopakovať o 4-6 mesiacov v prípade nálezu. Prípadne požiadajte o LBC ster, ktorý je presnejší a okrem toho vyšetrí aj prípadnú prítomnosť HPV vírusu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník