Môže mi počas kľudového režimu odchádzať hlien?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

som v prebiehajucom 34. týždni a som hospitalizovaná. Krčok bol v pondelok vaginálne 1 cm, na špic prsta. V nedeľu pri príjme aj sonograficky vyšetrovaný 25 mm. Na pohotovosť som išla pre začínajúci odchod zátky, nakoľko som aj ležala v nemocnici aj následne doma pre hroziaci predčasný pôrod.

Od nedele dodnes bol kľud. Teraz zase odchod hlienu žltej farby bez prímesy krvi. Mám občas tvrdnutie brucha.

Môže mi takto počas kľudového režimu odchádzať hlien?

Je šanca, že vydržím aspoň do 36. - 37. týždňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotné ženy mávajú bielo-žltý výtok bežne. Nezáleží na tom či chodia alebo ležia. Hlien sa tvorí. U Vás je ale potrebné vylúčiť vaginálnu infekciu pre hroziaci predčasný pôrod. V rámci hospitalizácie Vám určite zrealizujú ster.

Šanca na to, že dieťatko donosíte do termínu pôrodu samozrejme je. Dodržujte nariadené opatrenia a nasadenú liečbu.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník