Môže prvý menzes trvať dlhšie ako 7 dní?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď k mojej otázke k prvému menzesu u mojej 12 ročnej dcéry. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekologicka-poradna/ako-dlho-moze-trvat-prvy-menzes/#comment-85715250

Nie som zvyknutá na dlhšie krvácanie u seba, tak ma dcérina menštruácia trochu znepokojila. Menzes jej začal 4. 12., až dnes končí špinením. Je 14. 12.

Prosím, je aj toto krvácanie v takom časovom rozmedzí v norme?

Ďakujem pekne za skúsenosti.

Dobrý deň,

áno, do 10 dní je to v poriadku. Ak to už ustáva, neobávajte sa. Jej hormonálny systém vyzrieva, nepravidelnosti v cykle sú bežné.

Ak by ale intenzita po 10 dňoch neslabla, či opäť silnela, vyhľadajte gynekológa ideálne s odbornosťou na pediatrickú gynekológiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník