Ako dlho môže trvať prvý menzes?

Zodpovedané
13. dec 2022

Dobrý deň prajem,

12 ročná dcéra dostala 4. 12. prvú menštruáciu. Menštruáciu mala silnú, cca 6 - 7 vložiek za deň, menštruácia pomaly už utícha ale dnes je 11. 12. a stále trošku krváca. Tvrdí, že už nekrváca silno, potom zas že krváca silnejšie, žiaľ toto neviem presne odsledovať aj keď sa snažím. Včera som ju ale vystihla na wc 2x a nevyzeralo, že by krvácala silno, už také ukončenie menštruácie. Len mám strach, či je to normálne, že už je 11. 12. a stále má trochu krvácanie, má aj občasné mierne bolesti podbruška.

Zdá sa mi, že už pridlho krváca, neviem či mám volať môjmu gynekológovi?

Alebo z hľadiska prvého menzesu je to v poriadku?

Dcéra má prvý menzes, má cca 160 cm a 50 kg. Pred cca 3 týždňami užívala antibiotiká Axetine 250 mg, neviem či to môže mať následok na cyklus, momentálne je znovu chorá, kašle a ma nádchu.

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

tak ako píšete, krváca cca 7. deň, čo je úplne v poriadku a v norme. Nejde o dlhotrvajúce krvácanie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník