Môže sa jednať o mykózu alebo iné ochorenie?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

pred 2 dňami som začala pociťovať nepríjemný pocit v oblasti vagíny. Nie je to ani svrbenie a ani pálenie, skôr ako keby "chlad". Výtok mám biely, ako keby mliečnej konzistencie, bez zápachu (za cirka 10 dní mám dostať menštruáciu, tak myslím, že výtok je v správnej konzistencii a farbe). Idú sviatky tak sa bojím, či sa to nezhorší, keďže všetko bude pozatvárané.

Môže sa jednať o mykózu alebo iné ochorenie?

Môže to súvisieť s tým, že som prežila som dosť ťažké stresové obdobie?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pocit “chladu” je veľmi netypickým príznakom. Pokiaľ nie sú pridružené žiadne iné ťažkosti ako pálenie, svrbenie či hrudkovitý výtok, o mykotickú či inú infekčnú príčinu najskôr nepôjde.

Ak by sa ťažkosti stupňovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. V rámci prevencie počas sviatkov si môžete zakúpiť Gynexid penu na intímnu hygienu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník