Mykóza - lekár alebo stačí lekáreň

simonas17
4. jan 2019

Dobrý deň. Asi 3-4 dni mam celkom silny vytok, pálenie a mierne svrbenie. Pozerala som si príznaky na mykozu a skoro všetky mi vyšli správne. Neviem či mám ist gynekologovi alebo mi pomôžu nejake čipky z lekarne (popr. Aké?) ? Prosím o radu.
17r

niqa33
4. jan 2019

@simonas17 rosalgyn si kup ten ti isto pomoze vyplachnes si z vnutra a bude to ok 🙂

kathy93
4. jan 2019

Lepšie je ísť ku gynekológovi. Ale napríklad rosalgin je super je to na výplach. Potom krém na vonkajšie svrbenie Canesten kombi a myslím že oni majú aj také vaginálne čipky alebo tabletky.

niqa33
4. jan 2019

@kathy93 a tie cipky su volno predajne? Lebo mne predpisoval gynekolog recept....

ericka_l
4. jan 2019

Radšej by som zašla aj ku gynekológovi

akinom0077
4. jan 2019

@niqa33 / vobec nie, Rosalgyn vyhubi aj to dobre prirodzene prostredie, Roaslgyn moze byt ale po nom aspon 3-4 dni nejake cipky na obnovu vag.prostredia napr Lactovag Floragyn a pod.

akinom0077
4. jan 2019

a druha vec je to ze kludne to moze byt aj mykoza s pridruzenou inou bakteriou napr gardanellou

tamvtme
4. jan 2019

Ja si myslím ze s mykoziu netreba hneď utekať k lekárovi, pokiaľ sa ti neopakuje často... Ja som ju mala len párkrát a vždy mi pomohol canesten gyn kombi - kúpiš v lekárni, je tam tableta na vloženie a krém na vonkajšie mazanie... Keď sa to nezlepší, potom radšej na gyndu

veronika_e
4. jan 2019

A mavas mykozu casto alebo iba raz za cas?

simsalabim
4. jan 2019

@simonas17 ak to mas prvy raz, sla by som na gyndu koli potvrdeniu diagnozy. Neskor uz dokazes mykozu sama podla priznakov rozoznat. I ked - ja som asi pred rokom mala priznaky ako mykoza (mavala som ju casto, ked som bola mladsia) a kedze som alergicka na volnepredajny Canesten a Mycomax sa uz neda na volno kupit, musela som ist k lekarke. Urobila vyter a na moje prekvapenie to bol premnozeny enterococcus - inak bezna crevna bakteria.

simonas17
autor
4. jan 2019

Bola som v lekárni a dala mi Gynolact,vraj by to malo pomôcť do dvoch dní. Každopadne dakujem za rady🙂

akinom0077
5. jan 2019

@simsalabim / to je presne to o com som pisala niekedy si mysli zena ze ma mykozu a je za tym kludne ina bakteria

monika2008
11. jan 2019

Ahojte baby. Prosim vas nemate na predaj globule Polygynax alebo Macmiror zavadzajuce sa do posvy? Prosim pisat spravu. Dakujem vam vopred.

akinom0077
12. jan 2019

@monika2008 / preco nejdes doktorovi?