Môže sa nasadiť Duphaston už od 16. dňa cyklu aj keď ovulácia ešte neprebehla?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko. Bola som na prehliadke, brala mi cytológiu, to mávam vždy v poriadku. Avšak pri stere sa trošku ževraj spustila krv, tak teraz mi vzala aj výter z pošvy, a vraj mám streptokoka. Brala mi výter asi 2 dni po chorobe.

Mohlo to byt zvýšené aj tým?

Predpísala mi Macmiror complex 500, to sú antibiotika?

V lekarni mi k tomu lekárnička odporučila Gynophilus control. Nemám žiadne ťažkosti, žiadne pálenie, svrbenie.

Nestačí brať ten Gynophilus?

Doktorka mi ďalej predpísala aj Duphaston od 16. - 25. dňa cyklu. Meriam bazálnu teplotu, môžem mať ovuláciu neskôr, keďže aj cyklus mám dlhší (29 - 32 dní).

Môže sa nasadiť Duphaston už od 16. dňa cyklu aj keď ovulácia ešte neprebehla do 16. dňa?

Ďakujem pekne zatiaľ.

Dobrý deň,

pokiaľ sa Vašej lekárke pri stere niečo nepozdávalo, Vy ste viac krvácali, tak tam prebieha pravdepodobne infekcia, ktorá sa potvrdila aj sterom. Macmiror sú antibiotiká, ak Vám ich doktorka doporučila, užívajte ich.

Probiotiká po liečbe sú vhodné.

Duphaston by sa mal užívať po prebehnutej ovulácii. Kľudne ho užívajte napríklad od 18. - 27. dňa MC. Pred vysadením si ale zrealizujte tehotenstký test. Ak bude pozitívny, pokračujte v jeho užívaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník