Duphaston a Clostillbegyt - snaha o tehotenstvo

pinaofina
24. apr 2021

Ahojte, je tu viacej for na tuto temu ale potrebujem cerstve info. Zeny, ktore ste mali tuto kombinaciu clostil a duphaston (duph od 14 dna cyklu), podarilo sa vam otehotniet? Niektore pisu, ze duphaston zastavuje ovu. Pride mi nelogicke, aby mi gynekolog predpisal rovno po 2 tabletky clostilu denne na vyvolanie ovulacie a potom mi dal duphaston od 14 dna na jej zastavenie. Vzdy som mala vyssi testosteron, bez liekov sialene dlhe cykly, mam pcos. Ked som brala duphaston samotny, tak som mala cyklus krasnych 25-28 dni. Meranie folikul mi ani nespomenul. Snazime sa uz 2 roky a teraz mam na dva cykly tento mix, tak do toho vkladam pomerne velke nadeje. Zacala som si aj merat teplotu, ale dost mi kolise a este mi nesla vyssie ako obvykle, aj ked je 14 den a mam brat duphaston, tak sa bojim, aby nebol clostil zbytocny. Bolo mi z neho celkom zle.

andy57
24. apr 2021

Ahoj, ja som mala tuto kombinaciu, ale duphaston som zacala tusim brat az na 16.den cyklu, a viem, ze ovu prebehla, lebo som mala bolesti....

pinaofina
autor
24. apr 2021

@andy57 a pomohlo ti to? Toho sa bojim, ze na 14ty den sa mi zda skoro, neviem ci som mala ovulacne bolesti, lebo ja neviem, ci som niekedy mala ovulaciu a neviem co konkretne su ovulacne bolesti. Sa hanbim na to ze mam 29 😂🤦🏻‍♀️ Ale tak mi to povedal, tak mu chcem verit

andy57
24. apr 2021

@pinaofina neboj sa ja som dovtedy tiez nevedela, co su to ovulacne bolesti 😀 a tiez mam pco... prvy cyklus mi dal clostil len 1x za den vtedy ovu nebola, ale ked mi dal 2x denne tak to som poriadne citila 😀 a pomohlo jasne, uz mam doma trojrocnu dcerku 😀 a prvy syn sa podaril po vysadeni antiky 😀 hned po dobrati som o mesiac bola tehu 🙂

veronikaszabova
24. apr 2021

@pinaofina brala som tuto kombinaciu - bola som vsak sledovana aj na folikulometrii.
Duph. mi bol nasadeny az po ovulacii ( odsledovanej, nakolko ti ju duphaston urcite zablokuje, ked este neprebehne)

pinaofina
autor
24. apr 2021

@andy57 dakujem za pozitivne spravy 😀 do kelu, na som to este necitila a uz som si dnes dala prvy duphaston. Tak budem verit, ze to nic neblokne a dobre bude 😃

pinaofina
autor
24. apr 2021

@veronikaszabova ach no nepotesila si ma, tak dalsi cyklus sa aj objednam k doktorovi. On mi naposledy len povedal, ze drzi palce a ze dufa, ze nabuduce, ked pridem, uz budem tehotna.... 🤷🏻‍♀️ 😂

veronikaszabova
24. apr 2021

@pinaofina no "uzasny" pristup. Poucil ta aspon o hyperstimulacii, ked ta nesleduje na folikulometrii?

cookie29
24. apr 2021

Ja v prvom rade dosť dobre nechápem, prečo chodiť k lekárovi, ktorému nedôveruješ. Overuješ si liečbu na MK/Google :( nebolo by lepšie zmeniť lekára a nájsť takého, ktorému dôveruješ?
Pri hormonálnych liekoch účinky závisia od davkovania a načasovania. Ten istý liek môže fungovať ako antikoncepcia a podpora ovulácie... čo je príklad Duphaston. Od 14DC funguje ako podpora žltého telieska.

pinaofina
autor
24. apr 2021

@veronikaszabova no, upozornil ma, ze z toho moze byt viacpocetne tehotenstvo, co za mna je uplne vpohode az do trojiciek.

pinaofina
autor
24. apr 2021

@cookie29 ja mu doverujem, je to najlepsia gyneko ambulancia v meste. Ale zneistilo ma, co som o duphastone citala tu a to, ze ma neobjednal na folikulometriu. Duphaston som brala posledne 2 roky takmer kazdy cyklus od 14 dna, aj bez clostilu. Tak by musel byt snad totalne mimo, aby to daval, ked vie, ze sa snazime.

veronikaszabova
24. apr 2021

@pinaofina nejde len o viacpocetne tehotenstvo, ale o cysty - clostil ta tak moze nastimulovat, ze ti zacne viacej folikov narastat a nebudu praskat. A vzniknu ti velke cysty.

pinaofina
autor
24. apr 2021

@veronikaszabova tak v tomto doverujem lekarovi. Mala som cystu na vajecniku pred 2 mesiacmi, zmizla a povedal, ze je spokojny a mozem zacat s liekmi. Dufam, ze sa nic take nestane

petkasaurus
24. apr 2021

@pinaofina ja som brala pred duphastonom este aj ovitrelle injekciu ako poistku, že folikul praskne.. A duphaston sa daval na druhy den, ina doktorka az obden.. Aby sa nepokazila ovulacia..

lusy9911
24. apr 2021

Dobrý deň.mne táto kombinácia liekov pomohla.v januári mi lekár nasadil tieto lieky a v máji som už bola tehotná a teraz máme doma dvoch krásnych chlapcov.jeden má 7rokov a druhý 5

andy57
24. apr 2021

@pinaofina no ja som tiez bola sledovana, ked som dobrala clostil tak som isla na ultrazvuk,nie je to sranda, mal by ta odsledovat ci vajicko dozrieva, u mna videl vtedy jedno, tak povedal, ze sa mame snazit...

pinaofina
autor
24. apr 2021

@andy57 Tak dalsi mesiac sa objednam, tento mesiac v pondelok uz bude 16ty den a od dnes beriem duphaston. Ale snazit sa snazime, tak mozno ani buduci mesiac nebude treba 😄

andy57
24. apr 2021

@pinaofina drzim palce

pinaofina
autor
24. apr 2021

@andy57 dakujem 🤗

petra_bororo
24. apr 2021

@pinaofina Naozaj pri clostiku je potrebna folikulometria, moze sa stat ze budes prestimulovana, budes mat vela dominantnych folikov a vtedy nieje moc v pohode sa snazit. To by mal odsledovat.
Co sa tyka duphastonu, zacala by som ho brat az 2 dni po tom ako sa ti zjavi mazlavy hlien - pocit mokra...clostik neviem ci beres od 3DC - 7DC alebo od 5DC do 9 DC....ak by si citila ovulku napr. na 14 DC, daj duphaston az o 2 dni....vobec to nevadi aj keby si dala o 2 dni neskor dufik 😉

bebotka
24. apr 2021

@pinaofina ako čudujem sa prístupu tvojho gynekológa, nasadiť hneď dve tabletky denne a nesledovať to je trošku divný postup a to nehovorím o nasadení duphastonu na 14 deň, podľa mňa je to veľmi skoro kedže aj ten clostyl nezaručí ovuláciu na 14 deň a môže ti ju pekne zablokovať, ja som ho užívala 3 mesiace a ovuláciu som mala raz az 18 deň. mňa tiež predošlá doktorka takto dopovala, cyklus krásny 28 dňový a nič z toho, keď som ju vymenila tak nový mi zistil pco a dlhé cykly, často anovulačné a keď náhodou ovulácia došla tak až ten 16 až 18 deň.

pinaofina
autor
24. apr 2021

@bebotka dakujem ti za info...chystam sa uz na kliniku, tak tam ma bude mat na starosti niekto iny 🙂

zazrak1991
1. máj 2021

@pinaofina ja som otehotnela presne s touto kombináciou 🙂

pinaofina
autor
1. máj 2021

@zazrak1991 dakujem za povzbudenie ☺️

zazrak1991
2. máj 2021

@pinaofina držím palce ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre