Môže únava znamenať gynekologický problém?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

antikoncepciu Leverette užívam 9 mesiacov. Menzes mi zatiaľ chodí vždy pravidelne. Posledný styk chránený aj inak som mala 31.12.2022. Následne mi 8.1.2023 prišiel menzes, aj keď krv bola hnedá.

10.1.2023 som ochorela a po chorobe prišla silná unava. Tá trvá do dnes, aj keď už nie je tak silná. Následne už styk nebol a ďalší menzes prišiel už 4.2.2023 večer. Krvácala som (silno) len jeden a pol dňa, následne som už len špinila. Celé to trvalo len 2 dni. Testy sú negatívne.

Čo mi môže byť?

Môže ísť o tehotenstvo, aj keď sú testy negatívne?

Mám navštíviť gynekologičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

únava súvisí pravdepodobne s predchorobím.

Pokiaľ sú tehotenské testy negatívne a užívate antikoncepciu pravidelne, tehotná nie ste.

Slabý alebo krátkotrvajúci menzes je pri užívaní antikoncepcie bežný a prirodzený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník