Môže v tehotenstve opuch na slabine spôsobiť komplikácie?

Zodpovedané
7. máj 2022

Dobrý deň.

Som v 24 týždni tehotenstva. Pred pár dňami som si našla opuch na ľavej slabine, blízko k nohe. Keď ležím zmizne to, keď stojím, tak sa objaví opuch. Nebolí ma ani nemá zafarbenie. Vadí mi len, keď mám tesné rifle. Pod tým smerom k nohe mi naskákali aj kŕčové žily a modrinky. Na ľavej nohe mám aj kŕčovú žilu pod kolenom.

Viete mi poradiť, či sa jedna o varix alebo pruh v slabine? Čo táto komplikácia znamená pre mňa a pre bábätko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite doporučujem vyšetrenie u gynekológa, ktorý na základe nálezu posúdi či Vás odošle na chirurgické vyšetrenie či k angiológovi.

Bez vyšetrenia sa vyjadriť bohužiaľ neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník