Opuch v slabinách v tehotenstve

4. máj 2022

Dobrý večer.
Baby viete mi poradit ,nasla som si taky opuchnuty pas v slabinach iba na lavej strane . Som tehotna v 6mes.
Viete mi povedat co to je ?? Mam sa obavat??

joesvk
4. máj 2022

Pravdepodobne varixy. Nič sa s tým teraz nedá robiť. Po pôrode to samo zmizne.

dominikak4
4. máj 2022

Tiež sa mi to spravilo v tehotenstve a nestratilo sa to, stále to tam mám aj 15 m od pôrodu. Neviem čo to je.

autor
5. máj 2022

@joesvk

@dominikak4
Aj sa to baby riesi ??či necháva tak

joesvk
5. máj 2022

Ak je to teda varix na rodidlách a máš ho vľavo, tak pred pôrodom treba ešte lekára upozorniť, že ťa môže nastrihnúť len vpravo. A nič sa s tým teraz nerobí.

dominikak4
5. máj 2022

Nikde som s tým nebola....

dominikak4
5. máj 2022

Ale môžem ti povedať, že v tehotenstve nerobia s ničím nič. Mne tvrdili, že mám pupočný pruh a nič s ním nerobili, no a po pôrode sa ukázalo, že to pruh nebol len to tak vyzeralo. Ja som mala taký čudný opuch aj nad kľúčnou kosťou a všeličo ma napadalo a lekárka mi povedala, že to je nahromadená lymfa lebo tehotenstvo je záťaž na lymf. systém ženy. Aj v slabinách sú lymf. uzliny, tak možno je to niečo podobné. Ak sa bojíš ukáž to lekárke, ale určite to nič nebude.

autor
5. máj 2022

@dominikak4 ďakujem pekne.dost ma to vystresovalo .trošku to pobolieva ked som uz dlho na nohach , moze to byt veru ono . Lekarka mi zatial nic neodpisala asi neordinuju , poradnu mam o dva tyzdne .Uvidime co povie

dominikak4
5. máj 2022

Ja som to ukázala normálne obvodnej, t.j. najprv pupok s tým ma poslala za chirurgom a aj tú kľúčnu kosť a na to mi hneď povedala to s tou lymfou a viac sa tým nezaoberala. Inak ja som mala malého celé tehotenstvo schúleného na pravej strane brucha a ten opuch v tej slabine mám dodnes napravo, ja si myslím, že to nejako súvisí s tým tlakom toho dieťaťa. Otec mal v slabine pruh a to vyzeralo úplne inak - to bola proste bolestivá guľa tvrdá na dotyk. Neboj nič to nebude. To súvisí s tým "požehnaným" stavom. Nestresuj sa.

dominikak4
5. máj 2022

ak chceš pošli mi foto do správy, poviem ti či to mám podobné.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. máj 2022

@dominikak4 tak nakoniec ,ze to je zrejme lymfat.uzlina .Zobrala mi len odbery krvi inak nic .Este sa poradim s gyn ,co nato ona. Ďakujem ti za rady 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre