Môže väčšie bábätko znamenať skorší pôrod?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

momentálne som 35+2 tt, na poslednej poradni mi bolo povedané, že bábätko je väčšie o 3 týždne.

Môže to znamenať aj to, že skôr porodím?

Posledné dva týždne cítim skoro každú noc bolesť v podbrušku a tlak na konečník. Lekár ma pozeral aj zdola a vravel, že je všetko v poriadku.

Tak z čoho tá bolesť je?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

môže, ale aj nemusí. To, že je väčšie neznamená, že je už aj zrelé. Bolo by dobré ešte týždeň-dva vydržať a neporodiť.

Pokiaľ Vás vyšetroval a nález sa nezmenil, môže ísť o tzv. poslíčkov. V danom týždni a aj vzhľadom na veľkosť bábätka sú prirodzené. Inak povedané “veľmi pomaly sa nález chystá na pôrod”. Skúste si dávať pár dní Magnézium, mohol by Vám uľaviť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník