Môžem absolvovať dva veľké ultrazvuky za sebou po týždni?

Zodpovedané
7. máj 2022

Dobrý deň,

v 20. týždni budem mať veľký morfologicky ultrazvuk u môjho gynekológa. Pýtala som sa sestričky či je certifikovaný, potvrdila že áno. Ale z počutia viem, že tento môj lekár nie je na to úplná špička.

Ja som sa v predstihu dávnejšie objednala na veľký morfologicky utz k špecialistovi, ktorý budem mať v 21. týždni. Teda presne týždeň po morfo utz u môjho lekára. Zatiaľ si ponechávam oba termíny, len sa obávam, či dva veľké morfo ultrazvuky vykonané po sebe v rozmedzí jedného týždňa nemôžu uškodiť bábätku, keďže tieto ultrazvuky sú zvyčajne dlhšie.

Myslite, že sa mám rozhodnúť len pre jeden alebo môžem pokojná absolvovať oba?

Ďakujem.

Dobrý deň,

kľudne môžete absolvovať obe. Ultrazvuk dieťatku neškodí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník