Morfologický ultrazvuk v 12. týždni

kattyy3
14. feb 2015

Ahoj som po 2 MA a konecne sme opat tehotny. Som v 11 tyzdni a zatial rastieme krasne. Po vcerajsej kontrole ma lekarka trosku znepokojila ked chcela skontrolovat zahlavie drobceka kvoli opuchom ktore by mohli znamenat vrodene vady no nepodarilo sa nakolko drobcek sa stale obracal a tak mi povedala ze pre istotu ma posle na morfologicky ultrazvuk uz v 12 tyzdni, neviem ci sa mam obavat alebo nie? Mate s tym skusenosti boli ste aj vy v 12 tyzdni na morfologickom ultrazvuku?

jajanka2211
14. feb 2015

V 12 tt sa skor jedna o prvotrimestralny NT screening (kombinacia ultrazvuku a testov krvy) - tam sa kontroluju vyvojove vady. Robit by to mali len doktori, ktori na to maju licenciu a nepreplaca to poistovna (resp. mozno len cast). Aj ja som na tom bola (dobrovolne), lebo som sa chcela uistit, ci je babo v poriadku.
Mozno vsak myslela tvoja lekarka nieco ine, no neviem o tom 🙂

levma
14. feb 2015

@kattyy3 urcite sa nie je coho bat. je to normalny ultrazvuk. lekar ti pekne popozera babatko, ci sa dobre vyvija. budes po tom kludnejsia 🙂

katarina644
14. feb 2015

@kattyy3 mne v tretom mesiaci na tomto ultrazvuku prvotnom povedali, ze babo ma downov syndrom, ale nepotvrdilo sa, ale narodil sa bohuzial chory, ale dostali sme sa z toho ako tak v pohode🙂

veriiii
14. feb 2015

@kattyy3 nie, zbytocne sa stresujes.. ved to nemohla zmerat kvoli tomu,ze to nebolo 'technicky 'mozne.

kattyy3
autor
14. feb 2015

Dakujem velmi pekne za povzbudenie, vzhladom na to ze sme rizikovy uz mam strach zo vsetkeho i ked sa snazim aby som to neprezivala moc a aby to anjelik necitil. Viem ze nakolko chodim do centra asistovanej reprodukcie snazia sa vsetko vylucit a eliminovat akykolvek dovod potratu ci zistenie vady. Tak dufam ze vsetko dobre dopadne a my sme zdravy ako rybicka.

reluska
15. feb 2015

ja som bola kvôli mojej cukrovke, a výhoda že sme vedeli akú farbu výbavičky kupovať 🙂 pekne nám pomerali vnútorné orgány, končatiny.... nemáš sa čoho báť... 🙂

lubitsa
25. feb 2015

Kocky, je niekde v BA institucia, kde robia morfologicky ultrazvuk v ramci poistenia? Pretoze mne sa na nete podarilo vygooglit len vsetko za 50,-€ a moja gynekologicka mi povedala, ze sa to nikde zadara nerobi.

jasminet
25. feb 2015

@lubitsa no neviem, ale mna pri prvom lekarka vzdy na tieto utz v 12/20/30tt poslala na antolsku a neplatila som ani cent.
pri druhom som chodila do sukromneho gyn. centra a tam mi robili vsetky utz vramci tehotenskeho poplatku, ak sa nepletiem.

lubitsa
25. feb 2015

A na Antolskej sa objednava? Kde to tam je prosim?

jasminet
25. feb 2015

@lubitsa chodila som normalne na polikliniku, tam je jedna jedina utz ambulancia, vzdy dlhe cakacky, ale s vymennym listkom nikdy nebol problem sa dostat. neviem ako to teraz funguje, ale myslim, ze stale sa to tam vysetruje. lebo nt a ine screeningy nemoze robit kazdy lekar

lubitsa
25. feb 2015

vdaka

marselitka1
25. feb 2015

ahoj, aj ja som na tom bola v kosiciach, myslim ze okolo 20. tyzdna, ale uz si nie som ista.mna tam lekarka poslala kvôli predpokladu na razstep podnebia u dietata,na morfologickom ultrazvuku sa to nepotvrdilo a narodil sa nam zdravy chlapcek. Je to klasika ultrazvuk, len tam popozera vsetko, aj organy, pusinku zvnutra a tak....

marselitka1
25. feb 2015

a este co sa tyka platby, viem, ze kvôli tomu, ze som mala papier, som platila menej,ale urcite to bolo minimalne 40 eur....

lubitsa
25. feb 2015

No 40 je uz ako 50 a nemusim cakat pol dna. Ale aj tak ma zaraza, ze takato POVINNA vec, sa musi platit z vlastného.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre