Môžem brať Duphaston aj keď sa momentálne ešte nesnažíme o dieťa?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu odpoveď na otázku o vaječníkovej rezerve. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Chcem sa opýtať, nebolo by potom lepšie brať napr. Duphaston, aj keď momentálne sa ešte nechceme pokúšať o dieťa, ale ak by sme chceli napr. aj o rok, nie je lepšie brať už niečo aj teraz, aby to nebola antikoncepcia?

Keďže po vysadení antiky, kvôli zlým krvným testom od októbra nemám menštruáciu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ono liečba nie je zatiaľ nutná. Nevadí, že nemenštruujete.

Ja by som počkala na dodiagnostikovanie príčiny zvýšenia parametrov v krvi. Ideálne bude ak sa k možnosti užívania akejkoľvek hormonálnej liečby vyjadrí hematológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník