Môžem byť tehotná, aj keď som užila Ellaone?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

pred 12 týždňami som mala pohlavný styk. Počas neho sa zvliekol prezervatív, no styk bol prerušený (myslím, že nedošlo k ejakulácii ale nie som si istá). Aj v prípade, že by k nej došlo, tak som približne po 27 hodinách vzala tabletku Ellaone. Bola som v 7. dni cyklu a moje bežné cykly sa pohybujú okolo 30-tich dňoch. Čiže ovulujem pomerne neskoro.

Od prvého dňa od styku ma už celých 12 týždňov bolí podbruško, posledné dni som veľmi citlivá a pred mesiacom som mala dvojdňové špinenie, inak menštruáciu žiadnu.

Je, prosím, nejaká šanca, že by som bola tehotná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

aj keď ste tabletu užili včas, nemusí byť 100% účinná. Zrealizujte si pre istotu tehotenský test. A následne sa uvidí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník