Môžem mať hrčku v prsníku ako pozostatok z dojčenia?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

už vyše mesiaca nedojčím, mala som málo mlieka. Predtým som asi mesiac dojčila len v noci. V ľavom prsníku som si minulý týždeň objavila hrču ako vlašský orech. Zobrala som Dostinex 2 tabletky 4x po 12 hodinách. Masírovala som a nahrievala, snažila sa vytláčať. Hrčka je teraz veľká asi ako čerešňa. Dávala som si octanovú masť.

Keď si potlačím, tak mi mlieko ide. Doktor mi dal včera druhýkrát Destonex a povedal, že to zápal nie je. V pondelok mám sono.

Môže to byť hrča/hrčka ešte pozostatok mlieka z dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si budete prsník stláčať a masírovať, mliečko sa Vám bude tvoriť aj naďalej.

Ideálne je dať si pred začiatkom užívania tabliet dlhú teplú sprchu/prípadne si prsník iným spôsobom nahriať, rozmasírovať a odsať. Následne pri pokračovaní liečby už prsníky ani bradavky nedráždiť.

Pokiaľ hřcka nezmizne, sono priblíži jej pôvod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník