Môžem mať nepravidelnú menštruáciu z hormonálnej nerovnováhy?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

mávam nepravidelnú menštruáciu.

Môže to byť aj z hormonálnej nerovnováhy?

Môžem mať pohlavnú chorobu a z toho mať nepravidelnú menštruáciu?

Aké sú príznaky pri pohlavných chorobách?

Ďakujem

Dobrý deň,

menštruáciu máte nepravidelnú určite z hormonálnych príčin, keďže je hormónmi riadená. Hormonálny systém je okrem iného ovplyvňovaný aj vonkajším prostredím (choroba, stres, nadmerná fyzická záťaž).

Pri pohlavných chorobách by ste mohli mať napríklad výtok, opakované bakteriálne infekcie aj napriek preliečovaniu, bolesti, ale príznakom môže byť aj neplodnosť. Ale aj príznaky žiadne, záleží od vyvolávateľa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník