Môžem mať ovuláciu aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie?

Zodpovedané
10. dec 2022

Dobrý deň,

užívam prvý mesiac antikoncepciu Maitalon. Po asi 11 tabletkách sa mi zmenila konzistencia výtoku/hlienu z krémového na skôr vodnatý, klzký, elastický, miestami až pripomínajúci “želé”. Nezapácha, nič má nesvrbí, neobmedzuje ma, nie je ho veľa, postrehnem to len na toaletnom papieri.

Ale teda môžem mať ovuláciu aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie?

Keď som hlien postrehla, spravila som si ovulačný test a čiarku druhú nebolo skoro vôbec vidieť, úplne slabá, až som ju musela hľadať.

Ale ten hlien ma dosť vystrašil, môžem otehotnieť aj počas takéhoto hlienu?

Hlien takejto konzistencie som pozorovala asi 3 dni, včera už bol minimálny a dnes už sa mi zdá, že nemám žiadny.

Je to normálne, alebo sa mám obávať, že som mala plodné dni aj napriek tomu, že v príbalovom letáku sa píše, že po 7 dňoch som chránená a dokonca, že už v prvý deň keď začnem brať v čase prvého dňa menštruácie (čo dom aj začala, ale bola extrémne krátka, asi 3 dní krvácania a potom len hnedé špinenie asi 3 dni)?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nebojte sa, pri pravidelnom užívaní ste po 7 dňoch plne chránená.

Konzistencia hlienu sa môže meniť aj vplyvom užívania tabliet.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník