Ovulačný hlien mimo ovulácie?

bibiankaka
22. aug 2018

Prosím vás ženy, ktoré si sledujete plodné dni sledovaním hlienu príp. ovulačnými testami. Už vyše roka sa nám nedarí a ja sa snažím sledovať si ovuláciu len sa v tom dáko nevyznám. Cykly mám krátke 23-26dní. Plodný hlien (priehľadné vaječné bielko) som teraz napríklad mala 8-9DC, potom už hlienik belel a menil konzistenciu na krémový. Ovulačné testy mi vyšli pozitívne až dnes - 12DC. Doteraz boli slabé. Hlien mám už však 2 dni krémový biely a podľa testov ovu bude asi zajtra. Viete mi niekto pomôcť čo je spolahlivejšie a či práve ten hustý hlien v čase ovu nieje dôvod prečo sa nedarí ? Ďakujem

lienka737
22. aug 2018

Spolahlivejsi je hlien. Najspolahlivejsia je bazalna teplota

darja12
23. aug 2018

áno meraj bazálnu teplotu.. ortuťovým teplomerom a nechaj ho vyše 2 min.. naj 5 min hned po zobudení.. daj si budík v rovnaký čas.. naštuduj si tie podmienky okolo merania bazálnej teploty.. a veľa pi čistej vody.. možeš mať ovu a menej plodný hlien a zlepšeniu hlienu dopomožeš dostatočným pitím vody aj...

soldi
23. aug 2018

merala som BT a sledovala cervikalny hlien. ten byva najpriaznivejsi par dni pred ovulaciou, v den ovulacie sa uz vacsinou meni na kremovy.
ovulaciu mozes mat kludne dnes, to by sedelo podla hlienu aj testov.

urcite sa riad tym, ze ked je plodny hlien, vtedy treba mat styk. a odporucam prve dni cyklu pit grepovy dzus z ruzoveho grepu, velmi priaznivo posobi na tvorbu a mnostvo hlienu priazniveho pre spermie

darja12
23. aug 2018

ja som mala plodný hlien 1-2 dni pred ovu ale aj 1-2 dni po ovu cca.. v den ovu sucho

bibiankaka
autor
23. aug 2018

Ďakujem za rady. Buduci cyklus asi vyskúšam to meranie bazálky, nech sa aspoň zorientujem. Keď mňa na bazálnej odrádza to že tá mi ukáže kedy ovu bola a nie kedy bude. Dnes ma celkom dosť pobolieva vaječník takže ovu bola predsa asi dnes. Len som zmetená z toho hlienu stále ... aby som už tri dni pred ovu nemala ten správny plodný hlien mi príde zvláštne. Grepové džúsiky pijem aj pitný režim mám dostatočný určite.

darja12
23. aug 2018

@bibiankaka noo, tak to bude ešte zaujímavé aj pri sledovaní bazálnej teploty.. som zvedavá, potom zaves graf do témy grafy bazálnej teploty a tam ti aj baby poradia... no ono je to nevýhoda, že to ukáže ovu až den po, aj to niekedy nie.. ja som mala veľmi divoké teploty a predsa som ovu mala, už som totiž tehotná🙂 aspon uvidíš, či si mala plodné dni okolo výskytu plodného hlienu alebo neskor.. podla tej teploty sa dá väčšinou orientovať, ale sú aj výnimky..

bibiankaka
autor
23. aug 2018

@darja12 no veru aj ja som zvedavá. Mám zatiaľ všetky výsledky v poriadku aj hormonálny profil, muž bol aj na spg a stále sa nám nedarí. Už som brala aj duphaston aj clostil predtým a nič. Rozmýšlam preto či náhodou ten hlien pred ovu nemôže byť na vine.

darja12
23. aug 2018

@bibiankaka no čítala som, že je to problém.. musí byť v čase ovu priechodný pre spermie a zas bielkový si ho mala dosť skoro.. spermie síce žiju 3-5 dní, ale ste na hrane .. 8-9 dc a 13 dc ovu. to asi neprežijú dovtedy.. ale ktovie, čo by na to dr povedal.. určite bude tá teplota zaujímavá...

darja12
23. aug 2018

@bibiankaka prepááááč zle som sa vyjadrila.. tesne pred ovu musí byť plodný.. v den ovu väčšinou vysychá...

barbori1234
10. mar 2021

Dobrý večer prajem žienky.. prosim vás nemám žiadne skúsenosti s ovu testovaním. ..dneska som si robila prvý krát test ...a výsledok je taký to ..čo myslíte môžem mat tie šťastné plodné dni ? Od včerajška trošku spinim takú slabo ružovú krv si vytieram ...ďakujem každej za radu,🙏

sense
10. mar 2021

@barbori1234 ten test je negatívy...pozitivnx je vtedy keď je testovacia čiarka rovnako silná alebo aj silnejšia ako kontrolna

barbori1234
10. mar 2021

@sense vďaka za vašu odpoveď...asi som nadarmo testovala keď o týždeň mám dostať mš

sense
10. mar 2021

@barbori1234 asi hej

barbori1234
10. mar 2021

@sense plodné dni sú len po MŠ 😩 ?

sense
11. mar 2021

@barbori1234 cca v strede cyklu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre