Môžem mať reakciu na vysadenie Nuvaringu?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

rok som mala antikoncepciu Nuvaring. Pred dvomi týždňami som ju prestala brať a potom sa mi spustil menzes. Bol bežný. Ďalší krúžok som si už nedala, nakoľko manžel absolvoval sterilizáciu. Problém je, že presne po týždni mi začala zase tiecť krv. Zatiaľ len jeden deň a slabo, ale mám pocit ako pred menzesom. Bolí ma podbruško.

Môže to byť reakcia na vysadenie Nuvaringu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste mali nepravidelný menzes aj pred užívaním antikoncepcie, tak je veľká pravdepodobnosť, že to tak bude znova.

Odsledujte si to, pokiaľ by ste krvácali dlhšie ako 10 dní, prípadne neprimerane silnou intenzitou, vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník