Môžem PinkFertil naďalej užívať pred vkladom aj po vklade?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

od augusta užívam vitamíny PinkFertil na odporúčanie centra asistovanej reprodukcie počas stimulácie aj po odbere vajíčok. Som v naturálnom cykle, beriem len progesterón a Clexane. Okrem toho užívam Acidum Folicum 2x1, vitamín D 2000 (kvôli nízkej hladine), C a magnézium 500.

Môžem PinkFertil naďalej užívať pred vkladom aj po vklade?

Ďakujem.

Dobrý deň,

preparát nepoznám, ale podľa výrobcu je primárne určený na navodenie hormonálnej rovnováhy a s ňou spojené priaznivé účinky.

Po úspešnom ET by som doporučila pokračovať už iba v užívaní doplnkov, ktoré užívate aj aktuálne (vit.D, kys.listová, C vit., Magnézium), prípadne ich nahradiť za doplnky výživy pre tehotné (Femibion,…).

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník