Môžem rok po sekcii rodiť prirodzene?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

som rok po sekcii a náhodou som znova otehotnela. V Martine v Heliose nám nedali šancu, aby ma manžel oplodnil. Vraj rarita. Otehotnela som a ťažko to znášam. Podstúpila som sekciu a teraz som znova tehotná. Podotýkam, že je to len rok.

Môžem rodiť prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotná môžete po uplynutí roku zostať bezpečne. Toho sa nebojte.

Vedenie pôrodu je ale na lekárovi - pôrodnikovi a zvyklostiach pracoviska. Ja osobne by som doporučila opakovanú sekciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník