Môžem sa kúpať v jazere a bazéne, ak mám mykózu?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

mám už rok zápal alebo mykózu vagíny, neprechádza ani po liečbe dlhodobej, asi prekyslený organizmus. Treba to riešiť komplexne, ale kým sa tak nestane, nemôžem sa už rok kúpať. Svrbí, občas aj páli, už nie tak.

Môžem sa s tým toto leto kúpať v jazere a v bazéne?

Nejestvujú nejaké tampóny alebo čosi, čo si aplikujem, natriem tam dolu pred plávaním, aby mi voda neprivodila zhoršenie mykózy a svrbenia?

Čo by ste vy odporučili na rýchle zlikvidovanie mykózy, začervenania a pálenia v tej oblasti?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak stav pretrváva už dlhšie, tak cielená liečba podľa výsledkov citlivosti. Liečba naslepo Vám iba škodí a zničí aj dobrú prirodzenú flóru, ktorá by tam mala byť.

Súbežne by sa s cielenou liečbou mali aplikovať aj probiotiká dlhodobo.

Na kúpanie existujú tampóny s vazelínou, ktoré by mali brániť prieniku infekcie. Po okúpaní hneď sprcha a suché spodné prádlo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník