Od akého veku ste nechali dieťa kúpať sa v jazere?

alex2019
27. júl 2020

Ahojte, znami navrhli ist sa kupat do jazera, maly ma 15 mesiacov. Ja osobne si nemyslim, ze je velmi vhodne, aby sa take male dieta kupalo vo vode o ktorej kvalite vela neviem, hoci sa tam kupu ludia (ale napr aj psi a neviem nakolko je kvalita vody nejak monitorovana, asi skor nie je). Chodili sme aj na baby plavanie a tam, pokial si dobre spominam, instruktorka hovorila, ze dieta do 2 rokov by sa malo kupat len vo vode kde je jej kvalita kontrolovana - tj len baby bazeny resp este v mori (co sa aj mne zda byt ok). Na druhej strane nechcem byt za sibnutu matku, ktora to prehana a nikdy nic nedovoli 🙂 ale tak pride mi, ze predsalen maly ma velmi citlivu pokozku a tiez samozrejme hrozi, ze sa z tej vody aj napije a teda by teoreticky mohol mat aj zaludocne problemy (ved standardne pije stale este len dojcensku vodu). Preto sa chcem opytat - v akom veku ste vy nechali dieta kupat sa v jazere? Resp od akeho veku sa vam to zda vhodne/ci vam k tomu nieco pripadne pediatricka hovorila? Dakujem za rady.

silviazlat
27. júl 2020

@alex2019 Ja by som dieťa nenechala sa v takej vode kúpať minimálne do 5-6 rokov... Nestojí to za žalúdočné problémy

ckatka
27. júl 2020

My chodíme na strkovisko. Kúpu sa tam ryby, ľudia, psi...vysvetlili sme ze voda sa nepije a chodíme. Od cca roka a pol. Lebo je decembrový. A nikdy problém.nebol...aj keď je studená.

ckatka
27. júl 2020

A teda...ja pôjdem radšej na strkovisko ako na kúpalisko...môže byť monitorovane...ale to je malý objem vody na tak veľký počet ľudí...

sunny8
27. júl 2020

Neprehanas ani ja by som nedala také malé dieťa ..

vikusjk
27. júl 2020

@alex2019 my sme boli s malou raz na nejakom jazierku tu pri Rovinke, neviem uz ako sa to vola, mala mala asi rok a pol. Inak nechodime, iba na termalne kupka, more, alebo bazen doma na dvore.

andrea_82
27. júl 2020

Predpokladám, že tak malé bábo asi nebude plávať samé v jazere. Asi si tam len omočí nožičky a celý čas budete pri ňom. Takže nejaké veľké "pitie" vody nehrozí. Ale je to na tebe, ak sa ti voda nebude zdať OK, tak tam radšej nechoď. My sme tak boli s malým v Senci, keď mal cca 8 mesiacov a v pohode si tam máčal nožičky.

vikusjk
27. júl 2020

@alex2019 ja by som povedala, ze ak sa na to citis, chod, ak nie, nechod. Nemusis vysvetlovat, preco

elistek13
27. júl 2020

Na internete by mal byt dohladatelny zoznam prirodnych kupalisk, ktore boli odtestovane pred letom a je povolene sa tam kupat, ak sa tam to jazer nenachadza tak by ma tam s dietatom nikto nedostal a nech si mysli kto chce co chce

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
27. júl 2020

@alex2019 zalezalo by o ake jazero ide. Niektore su monitorovane a je uvedene ci su vhodne na kupanie alebo nie. Lepsie je samozrejme ak ide o tecucu vodu ale ani tam nie je istota. My byvame pri Vahu a tu sa bezne kupu aj male deti.

althejka
27. júl 2020

my sme boli s osemmesacnym

luccija
27. júl 2020

@alex2019 chodili sme od malicka

hipuska
27. júl 2020

Veď nemusí plavat. Moze iba chodiť po vode

lujza123
27. júl 2020

Chodili sme na strkovisko, ročna si tam macala nohy a hazdala kamienky. Takému drobcovi je možno lepšie vziať mini nafukovaci bazénik na breh nech sa clapta v ňom. Keď máš blbý pocit koli čistote vody vezmi v bandaske čistú z domu.

uhnakova
27. júl 2020

my sme chodili od roka, ale to nebolo kupanie, len ovlazenie noziciek 🙂. Starsi syn sa vody bal a viac nez po clenky dlho nevliezol. Mladsia dcerka bola len o trosku akcnejsia. Ked mali deti 5 a 3, tak sa prvykrat kupali obaja aktivnejsie, plavali s rukavnikmi. Potom som ich dala na plavanie a odvtedy ich musim z vody vyhanat 🙂

pribinak
27. júl 2020

Som z BA, so synom sme od bábätka chodili na Zlate Piesky, či Košariská. Výbornú vodu má aj Biel. Určite by som nešla na Kuchajdu

Radšej jazero ako preplnene kúpalisko

tenerifka
27. júl 2020

Moje su uz dospele a v jazere sa nikdy nekupali

saja1
27. júl 2020

Mne sa jazera (myslim tym jazera sledovane, urcene na kupanie) vhodnejsie ako bazeny. Takze my sme chodili v podstate od zaciatku, cca v 9 mesiacoch trosku omocenie, kupanie skor v bazeniku pri jazere. Potom uz normalne kupanie. Obcas zajdeme aj na kupko ale to sa mi doteraz zda nebezpecne 😅 ta ocikana vodicka teploty vhodnej na mnozenie bakterii, kde si rodicia clapkaju spinave nohy 🙉😂

tenerifka
27. júl 2020

Pred jazerami mam respekt najma kvoli parazitom

lucik194
27. jún 2021

@alex2019 nechcem ti brat iluzie ale nasa si z detskeho bazena z kupaliska kde je monitorovana voda doniesla riadny bordel v 10 mesiacoch, srajdu, grcacku, 40 teploty a 5 dni v nemocnici...
takze za mna to jazero je lepsie. odvtedy sme ju do detskych bazenikov nikdy nedali, vzdy len dospelacke hlboke