Môžem si spraviť test už na 10. deň od styku?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som vedieť váš názor na možnosť tehotenstva. Prestala som kojiť cca mesiac dozadu, asi 3 týždne dozadu vysadila antikoncepciu, ktorú som počas kojenia užívala s tým, že chcem prejsť na inú (pri tejto som stále špinila). Asi 3. 11. mi začala menštruácia slabá, ale pravdepodobne to bola prvá po vysadení a konca kojenia. Trvala 6 - 7 dní, nakoľko ide o prvú menštruáciu, neviem ani odhadnúť aktuálnu dĺžku cyklu.

Ale mám pocit, že 16. 11. som mala ovuláciu alebo teda začiatok, lebo 16 - 17. 11. som mala trošku krvi vo výtoku, a potom bol výtok hnedej farby a pobolievalo má podbruško. Styk nechránený sme mali s manželom cca 40 hodín po tejto teoretickej ovulácii, styk prebehol bez ejakulácie (teda nespravil sa do mňa, a dokonca pred ejakuláciou sa dorobil rukou mimo mňa, takže nešlo o narýchlo prerušenie styku, po ejakulácii sme už nepokračovali).

Od rána mám zvláštny pocit či napriek tomu nemôžem byť tehotná, spravila som si ovulačný test s negatívnym výsledkom (neviem koľko hodín/dní ukazuje výsledok pozitívny), po 18 hodinách som užila preventívne tabletku po a skontrolovala som si kvalitu hlienu, ktorý bol doobeda ešte hnedo zafarbený lepkavejší, a teraz poobede už krémový bielo/žltý.

Viete mi aspoň povedať názor, aká je tam šanca na otehotnenie?

Test si pre istotu môžem spraviť už na 10. deň od styku?

Ďakujem za každý názor.

Dobrý deň,

ak ste užili urgetnú antikoncepciu a navyše partner ani neejakuloval, je skutočne nepravdepodobné, že by ste zostali tehotná.

Najskôr môžete zrealizovať tehotenský test na 10. deň od pohlavného styku. Negativita nič neznamená. Presný bude iba v čase očakávajúcej menštruácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník