Môžem ukončiť tehotenstvo v 16. tt z dôvodu preeklampsie?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som vedieť. Zistili mi začínajúci preeklampsiu, som iba v 16. týždni tehotenstva. Takže mám aj nejaké zdravotné problémy.

Môžem ukončiť tehotenstvo aj v tomto štádiu tehotenstva, keď pravdepodobne budem ohrozená na živote ja, a aj plod?

Ďakujem.

Dobrý deň,

do 12gt. môže žena požiadať o prerušenie tehotenstva bez udania dôvodu.

Po 12gt. do ukončeného 24gt. je možné prerušiť graviditu zo zdravotnej indikácie. Riziko rozvoja preeklampsie však indikáciou na prerušenie nie je.

Nepoznám však bližšie okolnosti, preto sa poraďte so svojím gynekológom, ktorý pozná Váš zdravotný stav najlepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník