Môžem užívať Clostilbegyt a Ovitrelle, keď mám problém so zrážanlivosťou krvi?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som bola v Heliose, lebo sa s mužom snažíme o dieťatko. Pred dvomi týždňami mi tam brali krv. Pani doktorke som vravela, že mám aj Leiden mutáciu, problém so zrážanlivosťou krvi.

Keď sme si dnes prišli pre vysledky, tak tam bola iná pani doktorka a povedala, že v ďalšom cykle skúsime nasadiť Clostilbegyt a na to Ovitrelle. Len som sa jej zabudla opýtať, či to môžem užívať i napriek mojemu problému z hematológie. Lieky na riedenie krvi neužívam - vraj to není potrebné. Pri prvom tehotenstve som si pichala Fraxiparine.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete pod kontrolou tak to možné je. V prípade úspešného počatia sa vám pravdepodobne opäť nastaví antikoagulačná terapia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník