Pomohol vám Clostilbegyt/Ovitrelle/IUI?

summersunny94
3. feb 2022

Ahojte žienky, mám PCO a o 2 týždne ideme prvýkrát do Heliosu (vraj vám velmi veľa folikulov, napriek PCO akurát mi musia trošku dopomôcť vraj) chcem sa vás spýtať či Vám pomohlo niečo z tohto? (Clostilbegyt, Ovitrelle, IUI)? Ďakujem krásne za odpovede. 🙂

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 ahoj 🙂 stimuláciu clostilbegytom pred IUI som mala 3x a z toho som podstúpila len 2x IUI. Žiaľ ani IUI a teda clostilbegyt, ovitrelle a progesteron k tehotenstvu nepomohli 🤷‍♀️

summersunny94
autor
3. feb 2022

@marinecka95 a tiež máš PCO?

summersunny94
autor
3. feb 2022

@marinecka95 a pomohlo aspoň niečo , či tiež sa už dlho snažíte? 😔

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 nie, PCO nemám

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 2x po clostile som mala krásny veľký folikul ale vždy bol len jeden 🤷‍♀️ (Ideál je vraj 2 dominantné) pichnutý ovitrelle, následne IUI ale ani jedna nevyšla.
Snažíme sa vyše troch rokov intenzívne, čaká nás konzultácia IVF, no dostali sme covid 🥴 tak nás to opäť trošku zdrží

summersunny94
autor
3. feb 2022

@marinecka95 držím silno palceky aby sa vám čo najskôr podarilo vytuzene bábätko 😊🙏 a aby ťa nespravodlivosť išla preč, že niektoré ženy otehotneju aj keď nechcú , mohli by aj každý rok rodiť a niektoré páry sa snažia niekoľko mesiacov / rokov a musia sa takto trápiť 😔

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 ďakujem veľmi pekne. Verím, že sa nám obom pošťastí čoskoro ❤️
Tiež chodíme do Heliosu.
Ako dlho sa snažíte vy? Máš aj iné problémy ? Či len PCO?

summersunny94
autor
3. feb 2022

@marinecka95 a kde do Heliosu? My sa snažíme teraz rok bude o par týždňov, my jedna dieťatko už máme, nás zázrak najväčší 🙏 za ktorý sme Bohu vďační 🙏❤️ pred rokom sme sa začali snažiť o druhé dieťatko ale nejde to vôbec, mám len tie PCO zistené , ty máš aký problém? 😔

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 Do Heliosu v MT. My sa snažíme o naše prvé bábätko, jedno nám už v júni odišlo v 9tt :(
Žiadne veľké problémy nemám - hraničné hodnoty protilátok voči spermiam, ľavý vaječník vysoko uložený. Bez stimulácie mám ovuláciu neskoro a bez progesteronu krátku luteálnu fázu.
Navrhli IUI - vraj dobrý spôsob ako obísť tieto problémy ale žiaľ 2x to nedopadlo tak ako sme chceli a // som na teste nenašla 🤷‍♀️

petra889
3. feb 2022

@summersunny94 ja som po clostibegit hneď otehotnela po roku snaženia

summersunny94
autor
3. feb 2022

@marinecka95 aj my v MT Heliose ideme prvýkrát tam tak som zvedavá , kiežby to nebola až taká dlhá cesta 🙂🙏 to ma veľmi mrzí , čo sa stalo 😔 neboj uvidíš v krátkej dobe sa vám to určite podarí.
Aj ja mávam neskoro ovuláciu, a tiež som užívala aj progesterón ale to mi nepomohlo nič ...
A ako prebiehalo v Heliose celé IUI? Ako dlho si predtým užívala Clostilbegyt? 🙂

summersunny94
autor
3. feb 2022

@petra889 naozaj? A máš PCO ? 🙂

marinecka95
3. feb 2022

@summersunny94 sú tam úplne perfektní, ľudský, ja som bola nadšená .. myslela som si, že tam budem chodiť za trest a báť sa niečo opýtať ale opak je pravdou. Clostilbegyt som brala od 3-7 dňa cyklu a na 11 deň som išla na ultrazvuk a folikulometriu a podľa nálezu sa naplánovalo samotné IUI - raz som bola na 13ty deň cyklu, raz na štrnásty deň.
Po 14 dňoch ideš na odber krvi a sono či sa to podarilo.
Samotné IUI je Rýchlovka - ráno má partner odber spermií, 2 hodiny ich upravujú v laboratóriu a teda po tých dvoch hodinách ideš na vklad spermií do krčka … je to ako bežná GYN prehliadka, nič zvláštne. Potom ma nechali 15 min poležať a išla som domov 🙂

azurova99
3. feb 2022

@summersunny94 na prvykrat pomohol clostinbegit ovitrale a duphaston snažili sme sme sa rok po nasadení hneď druhý mesiac tehu

7lenka11
3. feb 2022

ja mám PCOS, brala som duphaston, letrozol a ovitrelle a nepomohlo k tehotenstvu.. dominantné folikuly sa začali tvoriť, buď bol jeden alebo max. dva, no nič z toho.. v marci ideme do Brna na IVF

vierkapto
3. feb 2022

@summersunny94 áno clostilbegyt 🙂 tiež mám PCO. A výsledkom sú štvorčata 😁🥰

summersunny94
autor
3. feb 2022

@vierkapto fíha to vážne z toho? A aj na to nejako upozornili či? 🙂A na prvýkrát pomohlo?

jankafark
3. feb 2022

Ja mam tiez PCO. Aj fokikulov. Clostilbegyt som brala 3x kym sa podarilo otehotniet.

vierkapto
3. feb 2022

@summersunny94 neupozornili 🤭 dali mi dávku 2x1tbl a vaječníky zareagovali na liek až veľmi 😂 áno, na prvýkrát.

simciatko
4. feb 2022

Prve dietatko som potratila a po roku sme skusali opat a bezuspesne,chodila som aj na sledovanie ovulacie,podavany pregnil a po 3.davke nas chcel gynekolog poslal do reprodukcneho centra ze on mi uz nevie inak poradit...az raz som natrafila na sprej ktory som uzivala cca 3mesiace upravila sa mi menzes a otehotnela som a dnes mam krasneho chlapceka 🙂

summersunny94
autor
4. feb 2022

@marinecka95 ďakujem krásne za info si zlatá naozaj, takže žiadny stres vravíš tam ísť teda, dobre vedieť 🙂

summersunny94
autor
4. feb 2022

@azurova99 čiže ty si nebola na IUI ani? Proste ti zabrali tie lieky? 🙂

summersunny94
autor
4. feb 2022

@jankafark ako 3x? Akože 3 mesiace, alebo ako? 🙂

summersunny94
autor
4. feb 2022

@7lenka11 držím palce aby sa IVF podarilo 🙏✊🙂

summersunny94
autor
4. feb 2022

@simciatko a aký sprej? 🙂

marinecka95
4. feb 2022

@summersunny94 naozaj úplne bez stresu, všetko pekne vysvetlia, do ničoho netlačia. Vždy som si myslela, že chodiť do CAR je stres. Ale opak je pravdou. Aj keď som išla odtiaľ so zlými správami, beriem to ako krok, ktorý nám zas pomôže, že opäť našli niečo nové čo tehotenstvu bráni a posúva nás to k nášmu vytúženému bábätku 🙏

ivi222
4. feb 2022

@marinecka95 To sme na tom podobne.3krat uzivam clostylbegyt.vzdy som mala jeden dom.folikul,lavemu vajecniku sa akosi nechce..tak este teraz je sanca a ked nie,tiez chcem ist do CAR.. a dostali sme covid,tak tiez musime pockat

marinecka95
4. feb 2022

@ivi222 ja som vždy pred IUI užívala clostilbegyt, pichli mi ovitrelle a po inseminácií brala progesteron - vkladala som si najskôr 2x potom mi zvýšili na 3x denne. Oba razy som začala špiniť na šiesty deň po inseminácií. Myslím, že moje telo tehotenstvo odmieta alebo čo 🤷‍♀️
Teraz po ms sme mali ísť na konzultáciu pred ivf ale žiaľ covif to všetko odsunie 🤷‍♀️ Ale možno aj dobre - naberieme nové sily, no ďalšieho boja ❤️

ivi222
4. feb 2022

@marinecka95 Chapem.tak uz toho mate za sebou dost,uz aby sa dostavil vysledok🙏🙏🙏Drzte sa a nech sa zadari

marinecka95
4. feb 2022

@ivi222 ďakujem, držím palce aj vám 🥰

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre