Môžem užívať Devenal, ak beriem Clexane kvôli MA?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

Chcem sa spýtať, či je možné užívať Devenal, alebo niečo podobné na hemoroidy počas tehotenstva, pokiaľ beriem Clexane a aspirín na riedenie krvi kvôli MA v 32 tt?

Prípadne niečo, čo je vhodné brať v mojom prípade a to aj na zápchu.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pekný deň prajem.

Dobrý deň,

teoreticky môžete, aj keď žiadne exaktné štúdie o jeho uživaní v tehotenstve nie sú.

Ja by som skôr doporučila na hemoroidy Proctoglyvenol čapíky a krém. Ako prevencia zápchy a tvrdej stolice je potrebné piť veľa tekutín a prípadne Glycerínové čapíky na zmäkčenie stolice sú v tehotenstve bezpečné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník