Môžeme sa mesiac po konizácii začať snažiť o bábätko?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Vyšli mi zlé výsledky aj z histológie a konizácia ma neobíde. Termín mám o 3 týždne.

Môžeme sa začať snažiť mesiac po konizácii o bábätko?

Pretože 6 mesiacov je u nás dosť. Priateľ chodí do zahraničia na pár mesiacov a nemáme veľmi vela času na seba.

Ďakujem

Dobrý deň,

mesiac po konizácii je priskoro.

Ak by sa Vám podarilo otehotnieť, skôr či neskôr by sa to mohlo prejaviť nedostatočnosťou krčka a mohol by hroziť potrat či predčasný pôrod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník