Môžu mydla hydratujúce kupované v lekárni zmierniť tento nepríjemný komfort?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

mám 54 rokov a doteraz som nepoužívala intímne mydlá, ale prišlo obdobie menopauzy a s tým spojená suchosť v intímnych miestach .

Môžu mydla hydratujúce kupované v lekárni napr. Lactacyd zmierniť tento nepríjemný komfort?

Aby mi to nezmenilo PH.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažkosti sú spôsobené nedostatkom estrogénov. Vhodnejšie by boli napríklad vaginálne aplikované tablety Gynoflor. Obsahujú laktobacily a tiež estrogén. No však na predpis. Preto vyhľadajte svojho ambulantné u gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník