Môžu nastať komplikácie kvôli inkompabilite Rh?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

som Rh negatívna 0-, manžel je Rh pozitívny A+. Pri prvom pôrode (syn 0+) mi pichli injekciu doslova až na hranici 72 hodín. Druhé dieťa je A- a injekciu mi nepichali. Syn má autizmus. Chceli by sme tretie dieťa, ale máme strach.

Môžu byť komplikácie kvôli inkompabilite Rh?

Ako tomu zabrániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

injekcia anti-D globulínu Vám bola podaná. Po druhom dieťatku podaná byť nemusela, keďže má krvnú skupinu Rh negatív.

V prípade gravidity Vám budú merané hladiny protilátok 3x vrámci tehotenstva. Pokiaľ by sa vyskytli akékoľvek odchýlky a hodnoty by stúpali, odošlú Vás na vyššie pracovisko, kde započnú potrebný manažment.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník