Rh faktor v tehotenstve

mmt11
21. okt 2022

Ahojte, prosím vás tie čo máte krv rh negatívnu a vás partner má rh pozitívnu a bola vam v tehotenstve pichnuta injekcia s anti d imunoglobinom preventívne a potom vam bola braná krv…. Majú vyjsť protilátky po podaní injekcii pozitívne alebo negatívne? Keďže je ta injekcia pichnuta. Mne ju pichli v tehotenstve preventívne v 28tt a sestrička mi volala, že mám prísť znovu na krv že vysli mi pozitívne vysledky na rh faktor, ale ze to môže byt z tej injekcie. Tak nejako tomu nechápem . Bolo mi to pichnute 2 týždne dozadu

zuz987123
21. okt 2022

@mmt11 mne ju pichli až po pôrode, keď sa ukázalo ze dcérka ma Rh po mužovi. Určite to len viac sledujú, zopakujú odber krvi a uvidíš 🙂

zojanka
21. okt 2022

@mmt11 mne ju ani nepichali preventivne v tehotenstve, iba brali kontrolne odbery. Len po porode dietatu zistovali skupinu a kedze je po mne negativ tak ani potom mi ju nedali.

jaga18
21. okt 2022

Mne ju davali az po porode, pri oboch. Pocas tehotenstva nie, iba sledovali protilatky v krvi

pavla_z
21. okt 2022

Mne ju pichali po amniocenteze. A ešte aj s odstupom cca 2 - 2 pol mesiaca mi vyšli pozitívne keď mi moja doktorka brala krv. Preventívne má poslala na hematologiu, spravili mi ďalší odber. Tam sa vyjadrili že je to ešte pravdepodobne pozostatok z tej injekcie ale že ešte pre istotu asi o tri týždne kontrolný odber či to klesá. Ten mi robili už na Kramároch kde som plánovala rodiť a tam to potvrdili takže bolo všetko v poriadku.

lenkakoc444
21. okt 2022

@mmt11 to je kvoli tej injekcii. Protilatky po jej pichnuti sa uz nemusia robit lebo vyjdu pozitivne ale tak to ma byt. Takze no stress 🙂

mmt11
autor
22. okt 2022

Ďakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre