Môžu nastať nejaké komplikácie po vysadení Duphastonu?

Zodpovedané
15. sep 2021

Dobrý deň,

od 5. týždňa som brala Duphaston 3x denne kvôli hnedému špineniu. To špinenie trvalo síce pol dňa, ale pre istotu mi ho doktor nasadil. Som v 12. týždni a doktor mi povedal, že už Duphaston nie je treba brať. Vraj placenta preberá funkciu Duphastonu.

Od dnes si dám len 2x denne a potom len raz denne, potom úplne vysadím.

Môžu nastať nejaké komplikácie po vysadení?

Všetky vyšetrenia mám v poriadku, plod sa vyvýja dobre. Len sa bojím, že po vysadení sa stane niečo zlé.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neobávajte sa, ide o štandardný postup. V 12. týždni už placenta funguje dostatočne a preto hormón progesterón už nie je potrebné hradiť.

Riaďte sa teda doporučeniami gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník