Môžu zvýšené NK bunky spôsobovať MA?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

mám PCOS a už 3x som spontánne potratila po IVF v 6. týždni. Mala so zistený Leiden heterozygot a pichala som si Fraxiparine. Ale aj tak sa nepodarilo.

Teraz mám prvýkrát z reproimunológie zvýšené NK bunky a nízku hladinu vitamínu D. Odporúčané mám intralipidy omegaven.

Môžu zvýšené NK bunky spôsobovať MA?

Mohlo by užívanie tohto lieku dopomôcť k donoseniu dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

reproimunológia nepatrí pod moju odbornosť.

Ale boli ste odoslaná, vyšetrená a bola Vám nasadená liečba práve preto, aby sa Vám zvýšili šance na úspešné donosenie zdravého dieťatka.

Veľmi Vám držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník