Podarilo sa Vám otehotnieť so zníženou hladinou NK buniek v maternici?

zuzzi18
21. sep 2020

Ahojte, som po prvom neúspešnom IVF s darovanými vajíčkami. Doktorka mi vyšetrila prítomnosť NK buniek v maternici s výsledkom, že mám hladinu veľmi nízku (5 neviem čoho). Vraj to nie je také zlé akokeby mali byť tie NK bunky zvýšené avšak aj napriek tomu mi dá týždeň pred vkladom infúziu, nakoľko pri takto nízkej hladine sa telo správa, akokeby žiadne embryo v maternici ani nebolo. Prosím je tu niekto kto s tým má skúsenosti?

dominikahr
21. sep 2020

Ahoj a to ti robili biopsiu sliznice maternice na zistenie NK buniek?

zuzzi18
autor
21. sep 2020

@dominikahr ahoj, áno robili mi biopsiu a brali vzorku na prítomnosť NK buniek priamo v maternici

butterfly333
22. sep 2020

@zuzzi18 aj ja mám nízke hladinu NK buniek pred vkladom aj po vklade som brala intralipidy no mne ani to nepomohlo mám aj zvýšené cytokyni.

zuzzi18
autor
22. sep 2020

@butterfly333 prosim ta tie cytokiny to sa zistuje z krvi na reproimuno tiez? o tom vela ludi pise ze s tym ma problem..mne to podla mna v CAR v ramci reproimuno nevysetrovali..na to sa beru kortikoidy?

butterfly333
22. sep 2020

@zuzzi18 áno na reprodukčnej imuno to zisťujú beriem od februára medrol no po neúspešnom vklade ho vysádzam. Na ďalší vklad asi až na jar.

zuzzi18
autor
22. sep 2020

@butterfly333 a NK bunky ti zistovali tiez z maternice? v ktorom si CAR? tie cytokiny ti vysterili v CAR alebo si si davala robit sama?

butterfly333
22. sep 2020

@zuzzi18 všetko v imunovital mi zistili z krvi. Ja som v Gyn five no na vklad som bola v Brne .

zuzzi18
autor
22. sep 2020

@butterfly333 a kolko uz mas vkladov za sebou? ja zatial len jeden, teraz cakam kym sa mi upravi TSH na hladinu okolo 2 a pojdem na druhy vklad s tym, ze mi daju infuziu tyzden pred vkladom kvoli tym bunkam...mne hovorila este doktorka, ze NK bunky nie je to iste, co NK bunky v maternici

butterfly333
22. sep 2020

@zuzzi18 no toto bol náš prvý vklad s DE.

zuzzi18
autor
6. dec 2020

@butterfly333 tak mne kleslo TSH k 29.10. na 2,13. Dnes som 11.den po KET a mam dve ciarky na teste. Este nie je uplne rovnaka ako ta druha ale viditelna. Bola som aj na intralipidoch tyzden pred vkladom a tyzden po vklade a dali sme si aj embryoglue.

butterfly333
6. dec 2020

@zuzzi18 tak to sa moc teším a gratulujem a prajem všetko dobré veľa zdravička. Tiež chcem ísť na ďalší vklad no až na jar momentálne som pozitivna na covid čiže sa liečim doma a snáď to nezanecha žiadne trvalé následky že budem môcť na vklad a teda aby sa už podaril.

zuzzi18
autor
6. dec 2020

@butterfly333 dakujem krasne a tiez drzim palceky

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 Ahoj, prosím ťa a kde ti robili tú biopsiu sliznice maternice? Mne zistili zvýšený počet NK buniek z krvi na reproimuno, ale fakt, že minimálna odchýlka a môj lekár sa k tomu postavil dosť neutrálne, že teda Na to se podívame pak😉 Lebo oni sú presne toho názoru aj s vedúcom lekárom, že čo je v krvi, nemusí byť ešte v maternici, s čím s nimi plne súhlasím. A samozrejme srdečná gratulácia k dvom čiaročkám👏

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 ahoj robili mi to v Iscare BA, zastavaju tiez nazor, ze dolezite je hladat tie NK bunky v maternici..ked su v krvi tak sa potom nasadzuje na imuno Medrol a to robi problemy s otehotnenim este vacsie..
ja som dnes 5tt a embryjko nam odislo, neudrzalo sa..HCG v krvi som mala 9.12 - 570 a 11.12. - uz len 217 ☹..takze dnes vysadzam lieky a cakam menzes

janie7
16. dec 2020

Juj, tak to ma veľmi mrzi ☹, ale verím, že budúci rok bude náš😉 Ja mám naštastie iba zvýšené NK bunky, tak na to mi odporúčila doktorka intralipidy, Medrol je na zvýšené cytokíny, a tam mi len pri jednom trošku vyskočila hodnota, ale chcem aj tie intralipidy prediskutovať s mojim lekárom v CAR, keďže za tie 3 mesiace čo som u neho , si pri ňom pripadám, akoby som sa rozprávala so starším bratom🙂 Ďakujem krásne za info a veľa zdravíčka želám😉

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 mne intralipidy pri druhom vklade pomohli, aspon sa embryjko uchytilo, predtym vobec..drzim palce, dufam nam to buduci rok vyjde 🙂

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 No ja som už mala ísť na vklad teraz v decembri, dokonca bol môj doktor ochotný si skrátiť kvoli mne dovolenku, sme mali spolu taký zábavný telefonát, že sme sa polku telefonátu prerehotali a vieš on inak taký vážnejší býva, že som z neho fakt nechápala, tak sa z chuti smial, že normálne lapal po dychu. A sľubil mi, že by kvôli mne prišiel na kliniku aj keby bol chorý 😉 Len my si niečo naplánujeme a moje telo to hneď aj zmení, tak čakám na január. A tebe robili aj reproimuno z krvi? Môžem sa spýtať, aké si mala hodnoty NK buniek z výsledkov z krvi, či ti dali intralipidy kvôli tým výsledkom z vyšetrenia sliznice maternice. Vieš toto je mojé prvé IVF, tak nechcem nič opomenúť, ale v niektorých prípadoch je menej niekedy viac.

zuzzi18
autor
16. dec 2020

reproimuno mam robenu z krvi v CAR ale len taku zakladnu a tak vyslo vsetko ok ale NK bunky z krvi oni nerobia..iba z maternice..intralipidy mam nasadene kvoli nizkej hladine NK buniek v maternici..ono tie intralipidy to je taka vec, ze to sa moze dat na podporu hocikedy, tym sa nic ze nemoze udiat..vytvor to lepsie prostredie na uchytenie sa

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 a co sa stalo ze ste odlozili vklad? a do akeho CAR chodis? aku mate diagnozu?

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 Len mi prišiel menzes neskôr a aj keď sme si s doktorom dali aj rezervu, tak samozrejme menzes prišiel dva dni po rezerve, ono mi stimulka trochu rozhodila cyklus. U nás je všetko OK, manžel má spermiogram ako z učebnice, v centre nechápali z neho😉, len ja mám PCOs a vyšši vek. A ja už som bola pripravená, že nám povie, že ideme do darovaných vajíčok no on sa po sone len pousmial povedal, že ne ne, skusime to s vlastnými, čo ma milo prekvapil, lebo obaja aj s vedúcim lekárom sú znami tým, že dosť apelujú na darované vajička pre ženy nad 40 rokov. Chodím do Reprogenesisu do Brna a taký úžasný vzťah ako mám s mojim doktorom som nemala ani s tetou, ktorá bola lekárka, ešte som sa medzitým stihla platonicky zaľúbiť do anesteziologových krásnych tmavomodrých očí, tak keď som hovorila môjmu dokimu, že po punkcii v delíriu som si pamätala iba uhrančivý pohľad jeho modrookého kolegu a jeho ako bielu siluetu, išiel sa úšúlať od smiechu. Totiž on bol v tom, že sme sa dohodli na ďalšom postupe, lenže ja som si nič nepmätala, tak sme to telefonicky riešili všetko znovu😉 A s tebou to ako vyzera? Mala si už nieaké ETy, KETy pred tým?

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 ja mam 32 a nemam uz svoje vajicka ziadne, mala som endometriozu este k tomu v roku 2017..takze my mame darovane vajicka..ET nevysiel vobec, medzitym som ale schudla 8kg, upravila hladinu stitnej zlazy na idealnu pre pocatie, vysterili mi tie NK bunky, dali intralipidy a dali sme si aj embryoglue a vyslo to..akurat ze len do 5tt ☹ ale aspon viem ze moja maternica je schopna prijat embryjko aj darovane, musim to brat tak a skusat dalej
tak vy nemate take zle diagnozy, urcite vam to vyjde hned 🙂

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 Tak ja verím v jeho zázračné brnenské ručičky, lebo punkciu mi spravil bravúrne, mala som 12 folíkov a oplodniť sa podarilo 8 embryjok a so rada, že PK prežili 2 blastocsty v super a normálnom stave, aj keď na 4tý den PK bolo v perfektom stave 5 morúl. Ale hlavne, že sú, lebo som ho prehovorila nech mi dá nižšie dávkovanie hornónov kvôli hyperstimuláku. Len po punkcii som sa cítila fakt úplne mimo, asi mi anesteziológ šupol viacej anestézy😉, keďže ma celú dobu držal za ruku ešte aj ihly otváral zubami a hľadel mi stále do oči a všetko čo robi mi opisoval. Ako, ani anestézu som nepotrebovala, mohol si so mnou robiť čo chce😉
Fakt dobre poznať človiečika, čiže teba😉, ktorý mal aj intralipidy aj embryoglue, lebo moj doki mi embryoglue tiež odporúča, no a o tých intralipidoch sa chcem s ním pobaviť, či teda to dať alebo nie, len by som potrebovala s ním viesť taký nestranný rozhovor, tak si ho musím naladiť na svoju nôtu🙂
Moja zlatá tak ty to máš riadne komplikované, silno držím palce, nech budeš tehulka spolu so mnou v rámci budúceho roka coby dup a hlavne aby sme tie naše budúce poklady aj zdravé donosili a porodili. Presne, dôležité je, že tvoje telo dokáže vôbec prijať embryjko, takže treba skúšať ďalej keď si telo trošku oddýchne.

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 nám sa oplodnilo 8 vajicok darovanych a z toho 6 doslo do stadia blastocyst po PK..takže ešte máme štyroch zamrazených a dvoch z nich aj spoločne, dosť uvažujem nad tým, že by sme vložili dve, už pri tomto KET som chcela dve a doktorka nie je proti.

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 V tvojom veku, kľudne môžeš ísť do vkladu dvoch blastocýst naraz, u mňa by to už bolo rizikové. Máš už aj priebežne dohodnutý termín na ďalši vklad? V Iscare BA si spokojna? Lebo čo som počula, nie sú na nich moc dobré recenzie.

butterfly333
16. dec 2020

@janie7 aj ja by som chcela vložiť dve len či mi to dr povolí.

janie7
16. dec 2020

@butterfly333 V našom veku je to už rizikové, neboj Tom veľmi dobre vie čo robi a prečo chce vkladať len jedno
.

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 s ISCARE BA a konkretne s Dr. Grossovou som velmi spokojna, len vdaka nej sa toto druhe embryjko uhniezdilo, spravila pre to vsetko, plne jej doverujem a hovori mi z duse..nemusim jej nic navrhovat, na nic sa pytat, vsetko presne hovori co potrebujem vediet..to ze sa prestalo embyo vyvijat uz CAR nijak neovplyvni
dve embrya sa naopak vkladaju skor zenam vo vyssom veku, lebo chcu zvysit uspesnost, nakolko so stupajucim vekom klesa sanca na otehotnenie..ked Dr. trva na jednom tak to znamena, ze chce zarobit na dvoch vklaoch. Mne doktorka povolila bez problemov dva pokial to my chceme..

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 Tak to je super, že si spokojná a ten vývoj to už vážne bohužiaľ neovlyvníme. S tým vkladom dvoch embryí u žien vo výššom veku však s tebou nesúhlasím, lebo keby chcel na nás môj doki zarobiť, už by to dávno spravil a on namiesto toho hľadal všetky možné spôsoby ako by sme mohli platiť ako samoplatcovia čo najmenej. Presne nám vysvetlil všetky riziká, ktoré by ma čakali keby sme išli do vkladu dvoch blastocýst a po negatívných žážitkoch u nás ospevovaných lekárov, mu v tomto smere úplne dôverujem, lebo poznám veľmi veľa žien v mojom veku, ktorým sa nepodarilo otehotnieť s dvoma blastocystami, ale z jednou a asi to nebude náhoda, že zrovna v Brne😉

butterfly333
16. dec 2020

@janie7 tiež by som chcela dve vložiť no ešte som sa s dr nebavila no čo som čítala tak je tam vyššia šanca k tehu no všetko má svoje pre a proti no aj tak sa dr na to spýtam.

janie7
16. dec 2020

@butterfly333 Pozri, kľudne sa o tom s Tomom porozpávajte, on ti určite vyhovie, ale ako som už spomínala, z toho čo povedal nám mu v tomto plne dôverujem😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre