Na ultrazvuku bolo vidno gestačný vačok a nič iné. Čo mám očakávať?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

aktuálne som podľa kalendára v 5. týždni + 5 dní. Posledná menštruácia bola 17.2.2022. Na prvú kontrolu ku gynekológovi som išla 21.3.2022 a to po pozitívnom teste cez víkend.

Na prvej kontrole nebolo nič jednoznačne vidno, ale doktorka zhodnotila, že to tehotenstvo určite je. Vysoká sliznica maternice tomu nasvedčovala. Na ďalšiu kontrolu som išla 28.3.2022. Na ultrazvuku bol gestačný vačok veľkosti 10 mm a nič iné. Pani doktorka hneď povedala, že to je o niečo menšie ako by malo byť a nie úplne v poriadku.

Poslala ma domov s tým, že ďalšia kontrola bude o dva týždne.

Mohlo by to byť tehotenstvo bez embrya?

Je šanca, že sa embryo naozaj ukáže a všetko bude v poriadku?

Podľa môjho sledovania som ovuláciu mohla mať až taký 17. deň a pohlavný styk bol len cez ten víkend pred ovuláciou, pretože som bola odcestovaná.

Je teda možné, že by tých pár dní posunutej ovulácie mohlo spôsobiť takýto nález na ultrazvuku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem akú máte štandardne dĺžku cyklu, ale obvykle pri 28. dňovom cykle býva ovulácia v cca 14. deň.

U Vás bola teda pravdepodobne posunutá o 3 dni. To znamená, že ste podľa kalendára 5+5, ale v skutočnosti možno 5+2 a to ešte skutočne plod nemusí byť vidieť.

Dajte tomu čas. Držím palce, nech všetko dobre dopadne!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník