Ohrozuje baktéria E.coli plod alebo tehotnú ženu?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

som v 18. týždni tehotenstva a od začiatku odkedy sa robia stery z pošvy v tehotenstve mi vždy vyšla E.coli baktéria. Prvýkrát som brala Fluomizin, potom mi lekárka dala len Rosalgin výplach a teraz Macmiror 500 complex na 7 dní. Keď som sa jej pýtala, či je tá baktéria vážna, tak povedala, že to je bežné v tehotenstve.

Je baktéria E.coli nebezpečná v tehotenstve?

Ohrozuje pre mňa alebo bábätko?

Nemám žiadne pálenie a ani svrbenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, skutočne ide o bežné osídlenie pošvy aj čreva. Pokiaľ sa ale premnoží, mala by sa v tehotenstve preliečiť, aby sa v dôsledku infekcie nezačal skracovať krčok a hrozil by predčasný pôrod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník