Baktéria e-coli v 36. týždni

papayaaaa
29. máj 2013

ahojte, som v 36 tt a pred týždňom mi gynekológ robil výter, tento týždeň mi povedal, že som podľa výsledkov na niečo citlivá a do teh. knižky mi napísal e-coli. Predpísal mi masť (MACMIROR COMPLEX), ktorú mám brať každý večer po osprchovaní šesť dní. Máte niekto skúsenosť s tou baktériou? je to nebezpečné? pomôže tá masť? mám z toho celkom obavy!! ďakujem vám

grelu
29. máj 2013

@papayaaaa môže pomôcť aj nemusí...ja ich mám stale pozitívne a žiadne antibiotiká mi nepomáhajú...pomohli mi lactobacily, ale je to skôr taka dlhodobejsia liečba s nimi
Ecoli su črevné baktérie a ma ich veľa žien...dokonca pokiaľ nerobia nejaké problémy, tak sa ani neliecia...berú sa ako bežná kultúra v posve

lucinka1104
29. máj 2013

mne dieťatko takmer umrelo kvôli infekcii ale ja som s ecolami mala aj streptokoka ten je nebezpečnejší DR vie čo robí mne ta masť nezabrala každá sme iná dostaneš pred pôrodom ATB do krvy a dieťatku sa nič nestane

katka1981
29. máj 2013

@papayaaaa, vobec sa neboj, to moze mat kazda zena, ani o tom nevie. Je to bakteria pritomna v crevach, kt. lahko prejde do posvy, najma pri znizenej imunite sa lahko objavi. Byva aj vmoci, treba vela pit, aby sa vyplavila a ak su bolesti, dava sa panadol. V tvojom pripade su cipky na mieste, macmiror complex su perfektne, ja som ich brala tiez ku koncu tehu, lebo so z ATB dostala silne kvasinky, krasne zabrali. O babatko sa neboj, najdolezitejsie je, aby si pocas porodu bola v poriadku, tak ho nevystavis riziku infekcie. Vsetko dobre prajem.

skorinkas
29. máj 2013

Ahoj,ja osobne s tým skúsenosti nemám, ale keď som pred týždňom ležala v nemocnici,tak baba vedľa mňa to mala. Chytila to z jahôd z tržnice. Ona na to dostala Antibiotiká Bitamon 375. Po pár dňoch šla domov, takže to neni až také vážne. Netreba sa obávať. Obavy akurát tak škodia bábu. Pokiaľ sa to lieči, tak to nie je nebezpečné

papayaaaa
autor
29. máj 2013

ok ďakujem vám, snáď to bude v poriadku, lebo nepociťujem ani žiadne svrbenie, pálenie alebo nejaký veľmi silný výtok. Keby nerobil výter, tak ani neviem, že tam čosi mám ...

salo
30. máj 2013

@papayaaaa tak to bud rada a neboj sa. Ja mam ecoy alebo aj enterocoka uz 11 rokov. Nikto mi nevie pomoct, atb nezaberaju a mam stale svrbenie palenie. Teraz som v 8 tt a mam to stale, mam macmiror globule a tiez sa bojim co bude s babatkom...

juliavolna
30. jún 2023

@salo ako to dopadlo pls

juliavolna
30. jún 2023

@papayaaaa ako to dopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre