Plod je pozadu. Je ešte šanca, aby sa jednalo o prosperujúce tehotenstvo?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

na poslednej kontrole som bola podľa poslednej menštruácie v 7. týždni + 5 dní. Ovulácia bola potvrdená 17. - 18. dc lekárom podľa sona (čiže podľa ovulácie 7+1tt). Plod však zodpovedá iba 5. týždňu + 4 dni. Má 3 mm s akciou srdca. K otehotneniu nemohlo dôjsť neskôr, nakoľko sme s partnerom už potom nemali pohlavný styk (naposledy 16.dc, čiže 1 - 2 dni pred potvrdenou ovuláciou).

Je ešte šanca, aby sa jednalo o prosperujúce tehotenstvo, keď je plod toľko pozadu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v pohlavnom trakte ženy prežije spermia až 6 dní. Bola potvrdená ovulácia alebo viditeľný dominantný folikul? Je to rozdiel, pretože mohol prasknúť neskôr ako sa predpokladalo.

Podstatné je, že bola viditeľná akcia srdiečka. Takto v úvode sa plod aj ťažko meria, keďže je veľmi drobný. Na kontrolnom vyšetrení bude všetko jasnejšie.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník