Po očkovaní mám problém s menzesom. Môžem užívať Norethisteron?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

mám 44 rokov a začala som mať po Covide a očkovaní problém s menzesom. Buď nepríde pár mesiacov, alebo je veľmi silný. Chodí mi už na 20. deň. Lekár mi predpísal Norethisteron od 15. dňa 10 dní 2 tbl. Upravilo sa to. Po vysadení znova chodil skôr.

Je vhodné užívať Norethisteron 9 mesiacov?

Lekár povedal, že znova ho mám nasadiť. Hormonálny profil mi nebol robený.

Ako by ste postupovali?

Pri sone mi lekár videl ovuláciu. Menopauzu vraj nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

skracujúci a nepravidelný cyklus môže byť známkou blížiacej sa menopauzy, ovulovať však stále ešte môžete. Ako sa hovorí “vaječníky pracujú ešte z posledného”.

Pokiaľ je nutné užívať a pekne na liek reagujete, tak ho užívajte podľa doporučenia.

Dlhodobo by som však riešila stav nasadením nízkodávkovej antikoncepcie.
Ak by to bolo nutné (v prípade, že nezareagujete na konzervatívnu liečbu), odoslala by som Vás na diagnostickú a terapeutickú kyretáž.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník