Pomôže HAK Mistra na zlú pleť?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

mám 24 rokov a bola mi predpísaná antikoncepcia Mistra na veľmi silnú menštruáciu a akné. Mám mierne zvýšený testosterón a moja pleť je mastná a veľmi pórovitá, robia sa mi stále čierne bodky (tzv. uhry). Krémy od kožnej nezabrali.

Môžem sa nádejať, že mi Mistra pomôže? Som z toho nešťastná.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

antikoncepcia všeobecne zlepšuje kvalitu pleti, pretože upravuje hladinu hormónov. Pokiaľ by Mistra nezabrala, je možná zmena na antikoncepciu s účinnou látkou cyproteronacetát (Vreya a pod.). Skúste ale vydržať užívať Mistru aspoň po dobu 6 mesiacov. Aby sa žiadaný efekt plne dostavil.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník